Yetkinliklerimiz-Simülasyon Altyapıları

CEY Savunma olarak ana çalışma alanlarımızdan birisi de simülasyon altyapıları konusunda yaptığımız çalışmalardır.

  • Harp oyunu çerçeve çalışması, bu konudaki en ciddi altyapı çalışmamızdır.
  • Yüksek seviye mimari, simülasyon sistemleri birlikte çalışabilirliği konusundaki en bilinen standartlardan birisidir. Bu konuda IEEE 1516 standardı ile uyumlu geliştirdiğimiz koşum-zaman altyapısını loglama, görselleştirme, otomatik kod üretme gibi entegrasyonda çok işe yarayacak alt ürünlerle birlikte geliştiriyor ve bunu bir ürün ailesine dönüştürüyoruz.
  • Bu alandaki bir başka yetkinliğimiz ise taktik çevre simülasyonudur. Taktik çevre, görev simülatörlerinin taktik eğitim yapması için ihtiyaç duyulan taktik ortamı sağlayan altyapıdır. Sanal eğitim ortamında yer alan sabit ve hareketli varlıklar tanımlanmakta, sanal eğitim senaryosunun kurgulanmakta, kurgulanan senaryo işletilmekte ve eğitim sonlandıktan sonra yeniden gösterimi sağlanmaktadır.
  • Simülasyon dünyasında altyapı olarak kullanılan bir diğer alan modelleme ve modellerin koştuğu yazılım altyapısıdır. Bu amaçla farklı özelliklerde ve sadakat seviyede geliştirdiğimiz çok sayıda modeli bir kütüphane ortamında birleştirip simülasyon sistemlerine bunu bir hizmet olarak sunmayı hedeflemekteyiz.

Ürün ve Çözümlerimiz